Aktualności
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Cieszynie poszukuje kandydatów do wykonywania specjalistycznych usług opiekuńczych
2022-08-09
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Cieszynie poszukuje kandydatów do wykonywania specjalistycznych usług opiekuńczych
na stanowisko oligofrenopedagoga lub pedagoga lub psychologa lub logopedy lub terapeuty zajęciowego lub asystenta osoby niepełnosprawnej lub pielęgniarki lub pracownika socjalnego lub innego zawodu dającego wiedzę i umiejętności pozwalające świadczyć określone specjalistyczne usługi dla osób ze schorzeniami niepełnosprawności intelektualnej.
Charakter umowy: umowa zlecenie.
Miejsce wykonywanej pracy: w miejscu zamieszkania świadczeniobiorców Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Cieszynie.
Ogólny zakres świadczenia specjalistycznych usług opiekuńczych:
Na podstawie Rozporządzenia Ministra Polityki Społecznej z dnia 22 września 2005 r. w sprawie specjalistycznych usług opiekuńczych (Dz. U. z 2005, Nr 189, poz. 1597 i 1598 ze zm.).
1. Uczenie i rozwijanie umiejętności niezbędnych do samodzielnego życia, zwłaszcza kształtowanie umiejętności i zaspokajania podstawowych potrzeb życiowych i umiejętności społecznego funkcjonowania, motywowanie do aktywności, oraz wspieranie, także w formie asystowania w codziennych czynnościach życiowych.
2. Rehabilitacja fizyczna i usprawnianie zaburzonych funkcji organizmu w zakresie nieobjętym przepisami ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (tj. Dz. U. z 2015r., poz. 581 z późn zm.) – zgodnie z zaleceniami lekarskimi lub specjalisty z zakresu rehabilitacji ruchowej lub fizjoterapii, – współpraca ze specjalistami w zakresie wspierania psychologiczno-pedagogicznego i edukacyjno-terapeutycznego zmierzającego do wielostronnej aktywizacji osoby korzystającej ze specjalistycznych usług.
3. Zapewnienie dzieciom i młodzieży z zaburzeniami psychicznymi dostępu do zajęć rehabilitacyjnych i rewalidacyjno-wychowawczych, w wyjątkowych przypadkach, jeżeli nie mają możliwości uzyskania dostępu do zajęć, o których mowa w art. 7 ustawy z dnia 19 sierpnia 1994 r. o ochronie zdrowia psychicznego (Dz. U. Nr 111, poz. 535, z późn. zm.).
Niezbędne wymagania:
1. Posiadane kwalifikacje do wykonywania zawodu: oligofrenopedagoga lub pedagoga lub psychologa lub logopedy lub terapeuty zajęciowego lub asystenta osoby niepełnosprawnej lub pielęgniarki lub pracownika socjalnego lub innego zawodu dającego wiedzę i umiejętności pozwalające świadczyć określone specjalistyczne usługi dla osób ze schorzeniami niepełnosprawności intelektualnej.
2. Osoby świadczące specjalistyczne usługi opiekuńcze dla osób z zaburzeniami psychicznymi muszą posiadać co najmniej półroczny staż w jednej z następujących jednostek:
1) szpitalu psychiatrycznym;
2) jednostce organizacyjnej pomocy społecznej dla osób z zaburzeniami psychicznymi;
3) placówce terapii lub placówce oświatowej, do której uczęszczają dzieci z zaburzeniami rozwoju lub upośledzeniem umysłowym;
4) ośrodku terapeutyczno – edukacyjno – wychowawczym;
5) zakładzie rehabilitacji;
6) innej jednostce niż wymienione w pkt. 1 – 5, świadczącej specjalistyczne usługi opiekuńcze dla osób z zaburzeniami psychicznymi.
Posiadanie przeszkolenia i doświadczenia w zakresie:
1. umiejętności kształtowania motywacji do akceptowanych przez otoczenie zachowań,
2. kształtowania nawyków celowej aktywności;
3. prowadzenie treningu umiejętności społecznych.
Wymagania dodatkowe:
a) Osoba musi być dyspozycyjna, przygotowana do pracy w terenie, posiadać umiejętność dobrej organizacji pracy indywidualnej oraz pracy w miejscu zamieszkania klienta.
b) Umiejętność skutecznego komunikowania się.
c) Spostrzegawczość, podzielność uwagi.
d) Zrównoważenie emocjonalne.
e) Odporność na trudne sytuacje i stres.
f) Posiadanie nieposzlakowanej opinii.
g) Posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych.
h) Niekaralność za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe.
Wymagane dokumenty:
1) CV- życiorys zawodowy.
2) kserokopia dokumentów potwierdzających wykształcenie oraz kserokopia zaświadczeń o ukończonych kursach i szkoleniach;
3) dokumenty potwierdzające spełnienie wymagań kwalifikacyjnych ustalonych w ww. rozporządzeniu (§ 3 ust. 1);
Sposób składania dokumentów:
˗ Osobiście w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Cieszynie przy ul. Skrajnej 5, w dniach: poniedziałek 8:00 – 16:00, wtorek - piątek w godz. 7:00 - 15:30.
˗ Korespondencyjnie na adres: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Cieszynie, ul. Skrajna 5, 43-400 Cieszyn.
˗ Mailowo na adres: poczta@mops.cieszyn.pl
Termin składania dokumentów: 30.12.2022 r.
Dokumenty od osób zainteresowanych podjęciem pracy przyjmowane są na bieżąco.
Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerami telefonu:
(33) 479 49 01 lub (33) 479 49 15 lub (33) 479 49 03.
- Ogłoszenie (pdf, 881 KB)
- Ogłoszenie (docx, 22 KB)